Apem Inc. ST12L5S5ZBJ3J9022
ST12L5S5ZBJ3J9022 picture photo
Mfg. Part Number
ST12L5S5ZBJ3J9022
Manufacturer
Product Category
Rocker Switches
Brief Description
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
ST12L5S5ZBJ3J9022.pdf
Availability of ST12L5S5ZBJ3J9022
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ST12L5S5ZBJ3J9022 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST12L5S5ZBJ3J9022
Internal Part NumberEIS-ST12L5S5ZBJ3J9022
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Switches
FamilyRocker Switches
SeriesST
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeConcave (Standard V)
Color - Actuator/CapBlack
Actuator MarkingNo Marking
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Termination StyleSolder Lug
Ingress Protection-
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 15.24mm x 13.00mm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Mechanical Life-
Electrical Life40,000 Cycles
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST12L5S5ZBJ3J9022
Related LinksST12L5S5, ST12L5S5ZBJ3J9022 Datasheet, Apem Inc. Distributor
ST12L5S5ZBJ3J9022 Details Description
Related parts for ST12L5S5ZBJ3J9022
RES SMD 510K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RETAINER WIRE FOR E/G 3" DUCT datasheet.pdf
WIRESEAL 14-12GA F/FUSEHLDR BLUE datasheet.pdf
LOCKING CLIP HSG. datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 12POS 2.54MM datasheet.pdf
CABLE STR MALE-MALE 6POS 12' datasheet.pdf