TE Connectivity Raychem Cable Protection ST18-5-55-22-90
ST18-5-55-22-90 picture photo
Mfg. Part Number
ST18-5-55-22-90
Manufacturer
Product Category
Solder Sleeve
Brief Description
SHIELD TERMINATOR
Datasheet Download
ST18-5-55-22-90.pdf
Availability of ST18-5-55-22-90
QUANTITY
ST18-5-55-22-90 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST18-5-55-22-90
Internal Part NumberEIS-ST18-5-55-22-90
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilySolder Sleeve
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST18-5-55-22-90
ST18-5-55-22-90 Details Description
Related parts for ST18-5-55-22-90
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 180 OHM 1608 datasheet.pdf
RES SMD 3.6M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 2B 5V datasheet.pdf
FIBER OPTIC RCVR 1.67V VERSATILE datasheet.pdf
RES SMD 1.29KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 18A 2.2 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 185MA 5.6 OHM TH datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf