Copal Electronics ST32ETA101
ST32ETA101 picture photo
Mfg. Part Number
ST32ETA101
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 100 OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
ST32ETA101.pdf
Availability of ST32ETA101
QUANTITY
ST32ETA101 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST32ETA101
Internal Part NumberEIS-ST32ETA101
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCopal - SMD Trimmer Potentiometers
3D ModelST32ETA101
Standard Package500
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesST-32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST32ETA101
Related LinksST32E, ST32ETA101 Datasheet, Copal Electronics Distributor
ST32ETA101 Details Description
Related parts for ST32ETA101
FIXED IND 39UH 74MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.92 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.125" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 6POS 2.74M 16AWG datasheet.pdf
CONN CIC VERT 22POS 1.00MM PCB datasheet.pdf