Copal Electronics ST32ETH504
ST32ETH504 picture photo
Mfg. Part Number
ST32ETH504
Brief Description
TRIMMER 500K OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
ST32ETH504.pdf
Availability of ST32ETH504
QUANTITY
ST32ETH504 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST32ETH504
Internal Part NumberEIS-ST32ETH504
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCopal - SMD Trimmer Potentiometers
3D ModelST32ETH504
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)500k
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionSquare - 0.142" L x 0.138" W x 0.185" H (3.60mm x 3.50mm x 4.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST32ETH504
Related LinksST32E, ST32ETH504 Datasheet, Copal Electronics Distributor
ST32ETH504 Details Description
Related parts for ST32ETH504
CONN SOCKET IDC 10POS W/STR GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 10NS 256CABGA datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HEATSHK 9.5MM ID 50MM L PRESCORE datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN SC ATTENUATOR 4DB 250MW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 2.3A TO236 datasheet.pdf