Vishay/BCcomponents ST32TB201
ST32TB201 picture photo
Mfg. Part Number
ST32TB201
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
ST32TB201.pdf
Availability of ST32TB201
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ST32TB201 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST32TB201
Internal Part NumberEIS-ST32TB201
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesST-32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionSquare - 0.134" x 0.134" Face x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST32TB201
Related LinksST32, ST32TB201 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
ST32TB201 Details Description
Related parts for ST32TB201
CONN RECEPT 17POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL 5V SER 16-QSOP datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL9104AIRUW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 104 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC ECHO CANCELLER AEC 36SSOP datasheet.pdf
LED INDICATOR 6MM PROMINENT 12VD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.2A 120 MOHM SMD datasheet.pdf