Vishay/BCcomponents ST4TA502
ST4TA502 picture photo
Mfg. Part Number
ST4TA502
Brief Description
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
ST4TA502.pdf
Availability of ST4TA502
QUANTITY
ST4TA502 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST4TA502
Internal Part NumberEIS-ST4TA502
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.197" x 0.177" Face x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST4TA502
Related LinksST4T, ST4TA502 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
ST4TA502 Details Description
Related parts for ST4TA502
IC REG LDO -5V 0.5A TO3 datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM SMB datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 16-QFN datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 10UMAX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 43POS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 700MA 580 MOHM datasheet.pdf
47000UF 10V 35X40MM 85C 12000H datasheet.pdf