TE Connectivity Raychem Cable Protection ST63-4-55-24-0
ST63-4-55-24-0 picture photo
Mfg. Part Number
ST63-4-55-24-0
Manufacturer
Product Category
Solder Sleeve
Brief Description
SHIELD TERMINATOR
Datasheet Download
ST63-4-55-24-0.pdf
Availability of ST63-4-55-24-0
QUANTITY
ST63-4-55-24-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST63-4-55-24-0
Internal Part NumberEIS-ST63-4-55-24-0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilySolder Sleeve
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST63-4-55-24-0
Related LinksST63-4-, ST63-4-55-24-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
ST63-4-55-24-0 Details Description
Related parts for ST63-4-55-24-0
CONN L/FORK UNINSUL 16-14 AWG #8 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW DO220AA datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 2MM TIN 10POS R/A datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2" CLEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2 POSITION datasheet.pdf
CAP 30KVP 1500PF 10% datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf