Copal Electronics ST7ETB101
ST7ETB101 picture photo
Mfg. Part Number
ST7ETB101
Brief Description
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
ST7ETB101.pdf
Availability of ST7ETB101
QUANTITY
ST7ETB101 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST7ETB101
Internal Part NumberEIS-ST7ETB101
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
3D ModelST7ETB101
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionSquare - 0.252" L x 0.240" W x 0.134" H (6.40mm x 6.10mm x 3.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST7ETB101
Related LinksST7E, ST7ETB101 Datasheet, Copal Electronics Distributor
ST7ETB101 Details Description
Related parts for ST7ETB101
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 1GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
ROLLER YOKE NYLON ROLLER datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 19POS HL LOW P datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf