Hirose Electric Co Ltd ST80X-18S(50)
ST80X-18S(50) picture photo
Mfg. Part Number
ST80X-18S(50)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN PLUG 18POS SMD
Datasheet Download
ST80X-18S(50).pdf
Availability of ST80X-18S(50)
QUANTITY
ST80X-18S(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of ST80X-18S(50)
Internal Part NumberEIS-ST80X-18S(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI/O Connectors
Featured ProductST Series Connectors
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesST
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeNon-Gender Specific
Connector TypePlug, Cradle
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesShielded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST80X-18S(50)
Related LinksST80X-, ST80X-18S(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
ST80X-18S(50) Details Description
Related parts for ST80X-18S(50)
IC MOTOR DRIVER PAR 20POWERSO datasheet.pdf
CAP CER 47PF 150V 0605 datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 5.32K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 270UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf