Hirose Electric Co Ltd ST80X-24S(50)
ST80X-24S(50) picture photo
Mfg. Part Number
ST80X-24S(50)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN PLUG 24POS VERT CRADLE SMD
Datasheet Download
ST80X-24S(50).pdf
Availability of ST80X-24S(50)
QUANTITY
ST80X-24S(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of ST80X-24S(50)
Internal Part NumberEIS-ST80X-24S(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI/O Connectors
Featured ProductST Series Connectors
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesST
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeNon-Gender Specific
Connector TypePlug, Cradle
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesShielded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST80X-24S(50)
Related LinksST80X-, ST80X-24S(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
ST80X-24S(50) Details Description
Related parts for ST80X-24S(50)
CAP TANT 2.2UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 40POS M-F 2" datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 32-VFQFPN datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT PIN M23 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 4.3A 59.3 MOHM datasheet.pdf