Murata Electronics North America STCV16M9X51J-RO
STCV16M9X51J-RO picture photo
Mfg. Part Number
STCV16M9X51J-RO
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
STCV16M9X51J-RO.pdf
Availability of STCV16M9X51J-RO
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STCV16M9X51J-RO Order Process
Ship out your order
Specifications of STCV16M9X51J-RO
Internal Part NumberEIS-STCV16M9X51J-RO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship STCV16M9X51J-RO today.
SeriesSTCV16M9X
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0815
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-STCV16M9X51J-RO
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSTCV16M, STCV16M9X51J-RO Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
STCV16M9X51J-RO Details Description
Related parts for STCV16M9X51J-RO
IC AMP/VIDEO/MUX LP 4/8CH 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf