ST STD35P6LLF6
STD35P6LLF6 picture photo
Mfg. Part Number
STD35P6LLF6
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 60V 35A DPAK
Datasheet Download
STD35P6LLF6.pdf
Availability of STD35P6LLF6
QUANTITY
STD35P6LLF6 Order Process
Ship out your order
Specifications of STD35P6LLF6
Internal Part NumberEIS-STD35P6LLF6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesSTripFET™ F6
PackagingCut Tape (CT)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C35A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs28 mOhm @ 17.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs30nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3780pF @ 25V
Power - Max70W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageDPAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STD35P6LLF6
Related LinksSTD35, STD35P6LLF6 Datasheet, ST Distributor
STD35P6LLF6 Details Description
Related parts for STD35P6LLF6
IC OPAMP INSTR 5MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 96POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
FUSE 7A 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 7A 8DFN datasheet.pdf
68000UF 25V 50X105MM 85C 10000H datasheet.pdf