ST STD60NF3LLT4
STD60NF3LLT4 picture photo
Mfg. Part Number
STD60NF3LLT4
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 60A DPAK
Datasheet Download
STD60NF3LLT4.pdf
Availability of STD60NF3LLT4
QUANTITY
STD60NF3LLT4 Order Process
Ship out your order
Specifications of STD60NF3LLT4
Internal Part NumberEIS-STD60NF3LLT4
FamilyFETs - Single
SeriesSTripFET™ II
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C60A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs9.5 mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs40nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2210pF @ 25V
Power - Max100W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STD60NF3LLT4
Related LinksSTD60N, STD60NF3LLT4 Datasheet, ST Distributor
STD60NF3LLT4 Details Description
Related parts for STD60NF3LLT4
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
IC OCT TRNSP NON-INV LTCH 20SOIC datasheet.pdf
TXRX RS485/422 3.3V ESD 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 4A 12-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 14K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf