ST STD80N10F7
STD80N10F7 picture photo
Mfg. Part Number
STD80N10F7
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 70A DPAK
Datasheet Download
STD80N10F7.pdf
Availability of STD80N10F7
QUANTITY
STD80N10F7 Order Process
Ship out your order
Specifications of STD80N10F7
Internal Part NumberEIS-STD80N10F7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow Voltage Power MOSFETs
FamilyFETs - Single
SeriesDeepGATE™, STripFET™ VII
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C70A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs10 mOhm @ 40A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs45nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3100pF @ 50V
Power - Max85W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STD80N10F7
Related LinksSTD80, STD80N10F7 Datasheet, ST Distributor
STD80N10F7 Details Description
Related parts for STD80N10F7
MODULE DDR 256MB 184-DIMM datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 3:5 2.7V 32LFCSP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 1CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 900MM X 1800M datasheet.pdf