ON Semiconductor STF202-22T1
STF202-22T1 picture photo
Mfg. Part Number
STF202-22T1
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
IC FILTER USB ESD PROTECT 6TSOP
Datasheet Download
STF202-22T1.pdf
Availability of STF202-22T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STF202-22T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of STF202-22T1
Internal Part NumberEIS-STF202-22T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesSTF202-22
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyRC (Pi)
Number of Channels2
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)22
Current-
ValuesR = 22 Ohms, C = 68pF
ESD ProtectionYes
Filter Order2nd
ApplicationsUSB
Package / CaseSC-74, SOT-457
Size / Dimension0.118" L x 0.059" W (3.00mm x 1.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STF202-22T1
Related LinksSTF20, STF202-22T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
STF202-22T1 Details Description
Related parts for STF202-22T1
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR BGM1013 datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 200LPI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC HEX INVERTER OPN DRN 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 80POS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf