Semtech STF203-33.TCT
STF203-33.TCT picture photo
Mfg. Part Number
STF203-33.TCT
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
TVS USB 33OHM RES 5.25V SC70-6
Datasheet Download
STF203-33.TCT.pdf
Availability of STF203-33.TCT
QUANTITY
STF203-33.TCT Order Process
Ship out your order
Specifications of STF203-33.TCT
Internal Part NumberEIS-STF203-33.TCT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working5.25V
Voltage - Clamping-
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)100mW
Number of Circuits4
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSC-70-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STF203-33.TCT
Related LinksSTF203, STF203-33.TCT Datasheet, Semtech Distributor
STF203-33.TCT Details Description
Related parts for STF203-33.TCT
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1.45A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 35V X7R 0805 datasheet.pdf