ST STGIPS20C60-H
STGIPS20C60-H picture photo
Mfg. Part Number
STGIPS20C60-H
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
MOD IPM SLLIMM 20A 600V 25SDIP
Datasheet Download
STGIPS20C60-H.pdf
Availability of STGIPS20C60-H
QUANTITY
STGIPS20C60-H Order Process
Ship out your order
Specifications of STGIPS20C60-H
Internal Part NumberEIS-STGIPS20C60-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIGBT and SLLIMM IPM
Standard Package11
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesSLLIMM™
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current20A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / Case25-DIP Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STGIPS20C60-H
Related LinksSTGIPS, STGIPS20C60-H Datasheet, ST Distributor
STGIPS20C60-H Details Description
Related parts for STGIPS20C60-H
IC RHEO DGTL 10B DL 25K 16LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 6TSOP datasheet.pdf
OC 2P FP 2' 2/2 W W/CH datasheet.pdf
IC FPGA 241 I/O 324FBGA datasheet.pdf
RES 787 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A FEMAL-STR FMAL 5POS 2M datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf