ST STGIPS20C60T-H
STGIPS20C60T-H picture photo
Mfg. Part Number
STGIPS20C60T-H
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
MOD IPM SLLIMM 3PHASE 25SDIP
Datasheet Download
STGIPS20C60T-H.pdf
Availability of STGIPS20C60T-H
QUANTITY
STGIPS20C60T-H Order Process
Ship out your order
Specifications of STGIPS20C60T-H
Internal Part NumberEIS-STGIPS20C60T-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesSLLIMM™
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current20A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / Case25-DIP Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STGIPS20C60T-H
Related LinksSTGIPS2, STGIPS20C60T-H Datasheet, ST Distributor
STGIPS20C60T-H Details Description
Related parts for STGIPS20C60T-H
TOOL CRIMPER HDTV RG59 RG62AU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT PROT 2-CELL LI-ION 8SON datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 216V 40KA datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LED SPACER T-1 LED'S datasheet.pdf
2.2UF 350V 8X16 85C AXI datasheet.pdf