Cypress Semiconductor STK12C68-PF25I
STK12C68-PF25I picture photo
Mfg. Part Number
STK12C68-PF25I
Brief Description
IC NVSRAM 64KBIT 25NS 28DIP
Datasheet Download
STK12C68-PF25I.pdf
Availability of STK12C68-PF25I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STK12C68-PF25I Order Process
Ship out your order
Specifications of STK12C68-PF25I
Internal Part NumberEIS-STK12C68-PF25I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 13/Dec/2013
PCN Assembly/OriginCopper Wire Bonds/Transfer 14/Jun/2013
Standard Package14
Series-
PackagingTube
Memory Size64K (8K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case28-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package28-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK12C68-PF25I
Related LinksSTK12C6, STK12C68-PF25I Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
STK12C68-PF25I Details Description
Related parts for STK12C68-PF25I
Crystal 25.1750MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
IC ARM9 BLUESTREAK MCU 256BGA datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V C0H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 120POS DR LOW P datasheet.pdf
DIODE ZENER 220V 50W DO5 datasheet.pdf