Cypress Semiconductor STK14D88-NF25I
STK14D88-NF25I picture photo
Mfg. Part Number
STK14D88-NF25I
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC NVSRAM 256KBIT 25NS 32SOIC
Datasheet Download
STK14D88-NF25I.pdf
Availability of STK14D88-NF25I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STK14D88-NF25I Order Process
Ship out your order
Specifications of STK14D88-NF25I
Internal Part NumberEIS-STK14D88-NF25I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesNVRAM (Nonvolatile RAM) Overview
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
Standard Package44
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeNVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size256K (32K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package32-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK14D88-NF25I
Related LinksSTK14D8, STK14D88-NF25I Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
STK14D88-NF25I Details Description
Related parts for STK14D88-NF25I
CAP TANT 150UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 533MHZ 24QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .050 34POS 30AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PATCH CORD CAT7A GRAY 50M datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 12A TO277A datasheet.pdf
10000UF 15V 35X41 85C ST datasheet.pdf
330UF 25V 10X25MM 125C 4000H datasheet.pdf