Cypress Semiconductor STK14D88-RF25I
STK14D88-RF25I picture photo
Mfg. Part Number
STK14D88-RF25I
Brief Description
IC NVSRAM 256KBIT 25NS 48SSOP
Datasheet Download
STK14D88-RF25I.pdf
Availability of STK14D88-RF25I
QUANTITY
STK14D88-RF25I Order Process
Ship out your order
Specifications of STK14D88-RF25I
Internal Part NumberEIS-STK14D88-RF25I
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
Standard Package60
Memory Size256K (32K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package48-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK14D88-RF25I
Related LinksSTK14D8, STK14D88-RF25I Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
STK14D88-RF25I Details Description
Related parts for STK14D88-RF25I
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 5" H2O 8SMD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 16POS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 93MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
762 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 253VAC AXIAL datasheet.pdf