Cypress Semiconductor STK22C48-SF25
STK22C48-SF25 picture photo
Mfg. Part Number
STK22C48-SF25
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC NVSRAM 16KBIT 25NS 28SOIC
Datasheet Download
STK22C48-SF25.pdf
Availability of STK22C48-SF25
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STK22C48-SF25 Order Process
Ship out your order
Specifications of STK22C48-SF25
Internal Part NumberEIS-STK22C48-SF25
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesNVRAM (Nonvolatile RAM) Overview
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
PCN Obsolescence/ EOLSTK Series 10/Jun/2011
Standard Package125
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeNVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size16K (2K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)
Supplier Device Package28-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK22C48-SF25
Related LinksSTK22C, STK22C48-SF25 Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
STK22C48-SF25 Details Description
Related parts for STK22C48-SF25
RES KIT 11-910K 1/10W 12000PCS datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 17POS 5MM datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 54PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W SMB datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR FX15 ACCESSORY datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf