ST STL10N65M2
STL10N65M2 picture photo
Mfg. Part Number
STL10N65M2
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 650V POWERFLAT 5X6 H
Datasheet Download
STL10N65M2.pdf
Availability of STL10N65M2
QUANTITY
STL10N65M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of STL10N65M2
Internal Part NumberEIS-STL10N65M2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STL10N65M2
Related LinksSTL10, STL10N65M2 Datasheet, ST Distributor
STL10N65M2 Details Description
Related parts for STL10N65M2
Connector Header 12 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
HEATSINK FORGED W/ADHESIVE TAPE datasheet.pdf
DSUB 62 M CRIMP NMB F0 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
NON PLUGINLOW TEMP VERS SIDE datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 50MA 650 MOHM datasheet.pdf