ST STM1061N19WX6F
STM1061N19WX6F picture photo
Mfg. Part Number
STM1061N19WX6F
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR LP 1.9V SOT-23
Datasheet Download
STM1061N19WX6F.pdf
Availability of STM1061N19WX6F
QUANTITY
STM1061N19WX6F Order Process
Ship out your order
Specifications of STM1061N19WX6F
Internal Part NumberEIS-STM1061N19WX6F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSTM1061 View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout30 µs Typical Propagation Delay
Voltage - Threshold1.9V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STM1061N19WX6F
Related LinksSTM1061, STM1061N19WX6F Datasheet, ST Distributor
STM1061N19WX6F Details Description
Related parts for STM1061N19WX6F
CONN RECEPT 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
TOOL RECEPTACLE TENSION TESTER datasheet.pdf
RES 34.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA 3-5DBI RUBBER DUCK datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R RADIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 100V X7R 0612 datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN QMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf