ST STM1061N30WX6F
STM1061N30WX6F picture photo
Mfg. Part Number
STM1061N30WX6F
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR LP 3.0V SOT-23
Datasheet Download
STM1061N30WX6F.pdf
Availability of STM1061N30WX6F
QUANTITY
STM1061N30WX6F Order Process
Ship out your order
Specifications of STM1061N30WX6F
Internal Part NumberEIS-STM1061N30WX6F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSTM1061 View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout30 µs Typical Propagation Delay
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STM1061N30WX6F
Related LinksSTM1061, STM1061N30WX6F Datasheet, ST Distributor
STM1061N30WX6F Details Description
Related parts for STM1061N30WX6F
CAP TANT 1UF 20V 20% 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED PANEL NEON AMB LONG CTLINDER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
MCU 32BIT USB 128KB 40QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP SNGL SIDE CLR datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf