ST STM6600CS25DM6F
STM6600CS25DM6F picture photo
Mfg. Part Number
STM6600CS25DM6F
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 3.4V 12TDFN
Datasheet Download
STM6600CS25DM6F.pdf
Availability of STM6600CS25DM6F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STM6600CS25DM6F Order Process
Ship out your order
Specifications of STM6600CS25DM6F
Internal Part NumberEIS-STM6600CS25DM6F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSTM6600 View All Specifications
Product Training ModulesSTM660x Smart On/Off Controller
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesSmart Reset™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSmart ON/OFF Controller
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-TDFN
Supplier Device Package12-TDFN (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STM6600CS25DM6F
Related LinksSTM6600, STM6600CS25DM6F Datasheet, ST Distributor
STM6600CS25DM6F Details Description
Related parts for STM6600CS25DM6F
MOD SURGE PROTECTR BACKPACK 250V datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
OSC TCXO 25.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf