ST STM812RW16F
STM812RW16F picture photo
Mfg. Part Number
STM812RW16F
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU RESET CIRC 2.63V SOT143-4
Datasheet Download
STM812RW16F.pdf
Availability of STM812RW16F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STM812RW16F Order Process
Ship out your order
Specifications of STM812RW16F
Internal Part NumberEIS-STM812RW16F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSTM812 View All Specifications
Product Training ModulesSmart Grid Solutions: Smart Grid Distribution/Smart Meters
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.63V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STM812RW16F
Related LinksSTM81, STM812RW16F Datasheet, ST Distributor
STM812RW16F Details Description
Related parts for STM812RW16F
FUSE PTC 0.75A 60V RESET RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
DIODE PIN GP 200V SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH BASIC SPST-NO 16A datasheet.pdf