ST STP80NF55
STP80NF55 picture photo
Mfg. Part Number
STP80NF55
Brief Description
MOSFET N-CH 55V 80A TO220
Datasheet Download
STP80NF55.pdf
Availability of STP80NF55
QUANTITY
STP80NF55 Order Process
Ship out your order
Specifications of STP80NF55
Internal Part NumberEIS-STP80NF55
FamilyFETs - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STP80NF55
Related LinksSTP8, STP80NF55 Datasheet, ST Distributor
STP80NF55 Details Description
Related parts for STP80NF55
JUMPER-H1504TR/A3048N/X 6" datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR QUAD 12-TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
KIT BASIC NS9360 NET+WORKS datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8UMAX datasheet.pdf
CABLE 5COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf