ST STPS15L45CB-TR
STPS15L45CB-TR picture photo
Mfg. Part Number
STPS15L45CB-TR
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V DPAK
Datasheet Download
STPS15L45CB-TR.pdf
Availability of STPS15L45CB-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
STPS15L45CB-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of STPS15L45CB-TR
Internal Part NumberEIS-STPS15L45CB-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSTPS15L45C View All Specifications
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)7.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If520mV @ 7.5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1mA @ 45V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageD-Pak
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STPS15L45CB-TR
Related LinksSTPS15L, STPS15L45CB-TR Datasheet, ST Distributor
STPS15L45CB-TR Details Description
Related parts for STPS15L45CB-TR
CAP ALUM 22UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 387V 100A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 32K FLASH 2K SRAM 28SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 68PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28VQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf