Seoul Semiconductor Inc. STW8Q14BE-U0D4A1
STW8Q14BE-U0D4A1 picture photo
Mfg. Part Number
STW8Q14BE-U0D4A1
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED ACRICH NEU WHITE 4600K 4SMD
Datasheet Download
STW8Q14BE-U0D4A1.pdf
Availability of STW8Q14BE-U0D4A1
QUANTITY
STW8Q14BE-U0D4A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of STW8Q14BE-U0D4A1
Internal Part NumberEIS-STW8Q14BE-U0D4A1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package3,500
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesAcrich
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4600K (4500K ~ 4700K)
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test34 lm (Typ)
Current - Test100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.35V
Lumens/Watt @ Current - Test101 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max160mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package18°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STW8Q14BE-U0D4A1
Related LinksSTW8Q14B, STW8Q14BE-U0D4A1 Datasheet, Seoul Semiconductor Inc. Distributor
STW8Q14BE-U0D4A1 Details Description
Related parts for STW8Q14BE-U0D4A1
DIODE MODULE 1.2KV 250A MAGNAPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
4788 BACKPLANE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.45 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf