Vishay/Siliconix SUB75P03-07-E3
SUB75P03-07-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SUB75P03-07-E3
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 30V 75A D2PAK
Datasheet Download
SUB75P03-07-E3.pdf
Availability of SUB75P03-07-E3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SUB75P03-07-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SUB75P03-07-E3
Internal Part NumberEIS-SUB75P03-07-E3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs7 mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs240nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds9000pF @ 25V
Power - Max3.75W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D2Pak)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SUB75P03-07-E3
Related LinksSUB75P0, SUB75P03-07-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SUB75P03-07-E3 Details Description
Related parts for SUB75P03-07-E3
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 100VDC 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3.3V ZD 8-SOIC datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 25.15MM datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITES datasheet.pdf
PMR5 TRANSITION FITTING datasheet.pdf
540UF 10V 16X30 105C AXI datasheet.pdf