Vishay/Siliconix SUD25N15-52-T4-E3
SUD25N15-52-T4-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SUD25N15-52-T4-E3
Brief Description
MOSFET N-CH 150V 25A TO252
Datasheet Download
SUD25N15-52-T4-E3.pdf
Availability of SUD25N15-52-T4-E3
QUANTITY
SUD25N15-52-T4-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SUD25N15-52-T4-E3
Internal Part NumberEIS-SUD25N15-52-T4-E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)150V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C25A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs52 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs40nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1725pF @ 25V
Power - Max3W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SUD25N15-52-T4-E3
Related LinksSUD25N15, SUD25N15-52-T4-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SUD25N15-52-T4-E3 Details Description
Related parts for SUD25N15-52-T4-E3
HEADER COUPLER 5.08MM 21POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 8LVDS 32TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 75V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 BRASS 8MM datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 16 datasheet.pdf
IC RCVR EZRADIO STANDALONE 20QFN datasheet.pdf
MICRO 25C P 20" WHT JACKP datasheet.pdf