Vishay/Siliconix SUM47N10-24L-E3
SUM47N10-24L-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SUM47N10-24L-E3
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 47A D2PAK
Datasheet Download
SUM47N10-24L-E3.pdf
Availability of SUM47N10-24L-E3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SUM47N10-24L-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SUM47N10-24L-E3
Internal Part NumberEIS-SUM47N10-24L-E3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C47A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs24 mOhm @ 40A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs60nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2400pF @ 25V
Power - Max3.75W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SUM47N10-24L-E3
Related LinksSUM47N1, SUM47N10-24L-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SUM47N10-24L-E3 Details Description
Related parts for SUM47N10-24L-E3
CONN PIN FO CABLE CRIMP datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR SA50 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN WALL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL CROSS CONN ZQV 6N/20 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 50POS datasheet.pdf