SL Power Electronics - Manufacturer of Condor/Ault Brands SW201MA0012F01
SW201MA0012F01 picture photo
Mfg. Part Number
SW201MA0012F01
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12V 32W
Datasheet Download
SW201MA0012F01.pdf
Availability of SW201MA0012F01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SW201MA0012F01 Order Process
Ship out your order
Specifications of SW201MA0012F01
Internal Part NumberEIS-SW201MA0012F01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesSW201
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input100 ~ 250 VAC
Voltage - Output5V, 12V
Current - Output (Max)4A, 1A
Power (Watts)32W
No Load Power Consumption-
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency72%
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Output ConnectorDIN, 5 Pin
Size / Dimension5.08" L x 3.05" W x 1.59" H (129.0mm x 77.5mm x 40.5mm)
ApprovalsCE
Power (Watts) - Max32W
Input Connector-
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SW201MA0012F01
SW201MA0012F01 Details Description
Related parts for SW201MA0012F01
RELAY SOFTSTART 120V 25A AC OUT datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V 4100MAH NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
BZ-SWITCH NE188 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM CE HD-RADIO TUNER datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf