Sullins Connector Solutions SWH120-PULG-S13-UU-WH
SWH120-PULG-S13-UU-WH picture photo
Mfg. Part Number
SWH120-PULG-S13-UU-WH
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RECEPT 1.25MM 13POS
Datasheet Download
SWH120-PULG-S13-UU-WH.pdf
Availability of SWH120-PULG-S13-UU-WH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SWH120-PULG-S13-UU-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of SWH120-PULG-S13-UU-WH
Internal Part NumberEIS-SWH120-PULG-S13-UU-WH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesSWH120
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions13
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorWhite
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWH120-PULG-S13-UU-WH
Related LinksSWH120-PUL, SWH120-PULG-S13-UU-WH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWH120-PULG-S13-UU-WH Details Description
Related parts for SWH120-PULG-S13-UU-WH
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CHARGER BATT LI-ON 8-DFN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 48.1KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf