Sullins Connector Solutions SWH201-NULN-S10-UU-WH
SWH201-NULN-S10-UU-WH picture photo
Mfg. Part Number
SWH201-NULN-S10-UU-WH
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 2.0MM SNGL WHITE 10POS
Datasheet Download
SWH201-NULN-S10-UU-WH.pdf
Availability of SWH201-NULN-S10-UU-WH
QUANTITY
SWH201-NULN-S10-UU-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of SWH201-NULN-S10-UU-WH
Internal Part NumberEIS-SWH201-NULN-S10-UU-WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductWire-to-Board Connectors
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesSWH201
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorWhite
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWH201-NULN-S10-UU-WH
Related LinksSWH201-NUL, SWH201-NULN-S10-UU-WH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWH201-NULN-S10-UU-WH Details Description
Related parts for SWH201-NULN-S10-UU-WH
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC CMOS HEX GATE 4INV 16-SOIC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TVSOP datasheet.pdf
IC CTRLR PWM SYNC BUCK 40-QFN datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR CS4955A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 24SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 30MA 700 MOHM datasheet.pdf