Sullins Connector Solutions SWH201-NULN-S12-UU-WH
SWH201-NULN-S12-UU-WH picture photo
Mfg. Part Number
SWH201-NULN-S12-UU-WH
Brief Description
CONN RECEPT 2MM 12POS
Datasheet Download
SWH201-NULN-S12-UU-WH.pdf
Availability of SWH201-NULN-S12-UU-WH
QUANTITY
SWH201-NULN-S12-UU-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of SWH201-NULN-S12-UU-WH
Internal Part NumberEIS-SWH201-NULN-S12-UU-WH
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Pitch0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWH201-NULN-S12-UU-WH
Related LinksSWH201-NUL, SWH201-NULN-S12-UU-WH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWH201-NULN-S12-UU-WH Details Description
Related parts for SWH201-NULN-S12-UU-WH
FUSE PTC 0.50A 15V RESET SMD T/R datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE HORN datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 25 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf