Sullins Connector Solutions SWH25X-NULC-S11-UU-BA
SWH25X-NULC-S11-UU-BA picture photo
Mfg. Part Number
SWH25X-NULC-S11-UU-BA
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RECEPT 2.54MM 11POS
Datasheet Download
SWH25X-NULC-S11-UU-BA.pdf
Availability of SWH25X-NULC-S11-UU-BA
QUANTITY
SWH25X-NULC-S11-UU-BA Order Process
Ship out your order
Specifications of SWH25X-NULC-S11-UU-BA
Internal Part NumberEIS-SWH25X-NULC-S11-UU-BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesSWH25X
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions11
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorBeige
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWH25X-NULC-S11-UU-BA
Related LinksSWH25X-NUL, SWH25X-NULC-S11-UU-BA Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWH25X-NULC-S11-UU-BA Details Description
Related parts for SWH25X-NULC-S11-UU-BA
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
IC FPGA 201 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2413 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 500MW DO35 datasheet.pdf