CUI Inc. SWI6-24-N-P5R
SWI6-24-N-P5R picture photo
Mfg. Part Number
SWI6-24-N-P5R
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
Datasheet Download
SWI6-24-N-P5R.pdf
Availability of SWI6-24-N-P5R
QUANTITY
SWI6-24-N-P5R Order Process
Ship out your order
Specifications of SWI6-24-N-P5R
Internal Part NumberEIS-SWI6-24-N-P5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSWI6-N Series Cert of Compliance
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesSWI6
Region UtilizedNorth America
FormWall Mount
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)250mA
Power (Watts)6W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension*
ApprovalscULus
Power (Watts) - Max6W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWI6-24-N-P5R
Related LinksSWI6-2, SWI6-24-N-P5R Datasheet, CUI Inc. Distributor
SWI6-24-N-P5R Details Description
Related parts for SWI6-24-N-P5R
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 70MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 86 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 26.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf