Sullins Connector Solutions SWR120-NPEG-S02-SM-BG
SWR120-NPEG-S02-SM-BG picture photo
Mfg. Part Number
SWR120-NPEG-S02-SM-BG
Brief Description
CONN HDR 1.25MM TIN 2POS SMD
Datasheet Download
SWR120-NPEG-S02-SM-BG.pdf
Availability of SWR120-NPEG-S02-SM-BG
QUANTITY
SWR120-NPEG-S02-SM-BG Order Process
Ship out your order
Specifications of SWR120-NPEG-S02-SM-BG
Internal Part NumberEIS-SWR120-NPEG-S02-SM-BG
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWR120-NPEG-S02-SM-BG
Related LinksSWR120-NPE, SWR120-NPEG-S02-SM-BG Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWR120-NPEG-S02-SM-BG Details Description
Related parts for SWR120-NPEG-S02-SM-BG
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 25A TO-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR 30A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
BLZP 5.00/10/90F SN OR BX datasheet.pdf
17W2 FE ANG 30 A PL3 BRACKET,SNA datasheet.pdf