Sullins Connector Solutions SWR120-NPEG-S09-SM-BG
SWR120-NPEG-S09-SM-BG picture photo
Mfg. Part Number
SWR120-NPEG-S09-SM-BG
Brief Description
CONN HDR 1.25MM TIN 9POS SMD
Datasheet Download
SWR120-NPEG-S09-SM-BG.pdf
Availability of SWR120-NPEG-S09-SM-BG
QUANTITY
SWR120-NPEG-S09-SM-BG Order Process
Ship out your order
Specifications of SWR120-NPEG-S09-SM-BG
Internal Part NumberEIS-SWR120-NPEG-S09-SM-BG
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWR120-NPEG-S09-SM-BG
Related LinksSWR120-NPE, SWR120-NPEG-S09-SM-BG Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWR120-NPEG-S09-SM-BG Details Description
Related parts for SWR120-NPEG-S09-SM-BG
CIR BRKR THRM 25A 250VAC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
RES 120 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
#12 SIZE COAXIAL CABLE K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf