Sullins Connector Solutions SWR120-NPEG-S10-SM-BG
SWR120-NPEG-S10-SM-BG picture photo
Mfg. Part Number
SWR120-NPEG-S10-SM-BG
Brief Description
CONN HDR 1.25MM TIN 10POS SMD
Datasheet Download
SWR120-NPEG-S10-SM-BG.pdf
Availability of SWR120-NPEG-S10-SM-BG
QUANTITY
SWR120-NPEG-S10-SM-BG Order Process
Ship out your order
Specifications of SWR120-NPEG-S10-SM-BG
Internal Part NumberEIS-SWR120-NPEG-S10-SM-BG
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWR120-NPEG-S10-SM-BG
Related LinksSWR120-NPE, SWR120-NPEG-S10-SM-BG Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWR120-NPEG-S10-SM-BG Details Description
Related parts for SWR120-NPEG-S10-SM-BG
CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 2% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
C/A 62.5/125UM LSZH MTRJ 4M1 datasheet.pdf
DSUB 8W8 F DUAL FLOA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf