Sullins Connector Solutions SWR120-NPEG-S15-ST-BG
SWR120-NPEG-S15-ST-BG picture photo
Mfg. Part Number
SWR120-NPEG-S15-ST-BG
Brief Description
CONN HDR 1.25MM TIN 15POS
Datasheet Download
SWR120-NPEG-S15-ST-BG.pdf
Availability of SWR120-NPEG-S15-ST-BG
QUANTITY
SWR120-NPEG-S15-ST-BG Order Process
Ship out your order
Specifications of SWR120-NPEG-S15-ST-BG
Internal Part NumberEIS-SWR120-NPEG-S15-ST-BG
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWR120-NPEG-S15-ST-BG
Related LinksSWR120-NPE, SWR120-NPEG-S15-ST-BG Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWR120-NPEG-S15-ST-BG Details Description
Related parts for SWR120-NPEG-S15-ST-BG
IC TXRX T1 1-CHIP 5V LP 44-PLCC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 55V 14A TO220FP datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL HI VOLT 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH DIP 2-POS SLIDE SMD 6V datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf