Sullins Connector Solutions SWR204-NRTN-D13-ST-GA
SWR204-NRTN-D13-ST-GA picture photo
Mfg. Part Number
SWR204-NRTN-D13-ST-GA
Brief Description
CONN HDR 2.0MM DUAL PCB 26POS
Datasheet Download
SWR204-NRTN-D13-ST-GA.pdf
Availability of SWR204-NRTN-D13-ST-GA
QUANTITY
SWR204-NRTN-D13-ST-GA Order Process
Ship out your order
Specifications of SWR204-NRTN-D13-ST-GA
Internal Part NumberEIS-SWR204-NRTN-D13-ST-GA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSWR204
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness-
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWR204-NRTN-D13-ST-GA
Related LinksSWR204-NRT, SWR204-NRTN-D13-ST-GA Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWR204-NRTN-D13-ST-GA Details Description
Related parts for SWR204-NRTN-D13-ST-GA
FIXED IND 800NH 13A 4.1 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 533MHZ 24QSOP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18UNF 4-20MA datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST 2POS datasheet.pdf