Essentra Components (formerly Richco, Inc.) SWS1280A
SWS1280A picture photo
Mfg. Part Number
SWS1280A
Brief Description
ROUND SPACER M4 NYLON 5/8"
Datasheet Download
SWS1280A.pdf
Availability of SWS1280A
QUANTITY
SWS1280A Order Process
Ship out your order
Specifications of SWS1280A
Internal Part NumberEIS-SWS1280A
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.375" (9.53mm) 3/8"
Between Board Height0.625" (15.88mm) 5/8"
Length - Overall0.625" (15.88mm) 5/8"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWS1280A
Related LinksSWS1, SWS1280A Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
SWS1280A Details Description
Related parts for SWS1280A
IC DAC 14BIT LOW POWER 5V 24SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 3.2A TO-220 datasheet.pdf
TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.080" UNIV datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 145MA 6.1 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf