Opto Diode Corp SXUV20HS1
SXUV20HS1 picture photo
Mfg. Part Number
SXUV20HS1
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photodiodes
Brief Description
PHOTODIODE EUV DETECTOR 5MM
Datasheet Download
SXUV20HS1.pdf
Availability of SXUV20HS1
QUANTITY
SXUV20HS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SXUV20HS1
Internal Part NumberEIS-SXUV20HS1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photodiodes
Series-
PackagingBulk
Wavelength-
Color - Enhanced-
Spectral Range-
Diode Type-
Responsivity @ nm-
Response Time-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Dark (Typ)100nA
Active Area19.7mm²
Viewing Angle-
Operating Temperature-10°C ~ 40°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case2-SIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SXUV20HS1
Related LinksSXUV, SXUV20HS1 Datasheet, Opto Diode Corp Distributor
SXUV20HS1 Details Description
Related parts for SXUV20HS1
IC MCU 8BIT 1.2KB OTP 20DIP datasheet.pdf
IC PIN DRIVER 40MHZ 3ST 8-DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256HQFP datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH SGL 24SOIC datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 20MA 8DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT-DB 10A 120V datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
CONN SMB JACK EDGE MOUNT 50OHM datasheet.pdf