Microchip Technology SY100E111JY-TR
SY100E111JY-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100E111JY-TR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC
Datasheet Download
SY100E111JY-TR.pdf
Availability of SY100E111JY-TR
QUANTITY
SY100E111JY-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E111JY-TR
Internal Part NumberEIS-SY100E111JY-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100E, ECLinPS™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:9
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputPECL
OutputPECL
Frequency - Max-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E111JY-TR
Related LinksSY100E1, SY100E111JY-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E111JY-TR Details Description
Related parts for SY100E111JY-TR
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 5PC datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PROG CLOCK GEN 8-SOIC datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
PMI CAP RED FLAT 15/32 TRANSLUC datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf