Microchip Technology SY100E417JI-TR
SY100E417JI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100E417JI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR QUINT 28-PLCC
Datasheet Download
SY100E417JI-TR.pdf
Availability of SY100E417JI-TR
QUANTITY
SY100E417JI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E417JI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100E417JI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100E
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeBidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit5
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalLVPECL, PECL
Output SignalPECL, LVPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E417JI-TR
Related LinksSY100E4, SY100E417JI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E417JI-TR Details Description
Related parts for SY100E417JI-TR
IC REG LDO 1.8V/2.5V 1A PPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CBL 36POS 0.5MM JMPR TYPE D 8" datasheet.pdf
CONN HEADER 132POS 11ROW R/A datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 8X1X3" 5A MED datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2413 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 163.84MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf