Microchip Technology SY100E452JC-TR
SY100E452JC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100E452JC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC
Datasheet Download
SY100E452JC-TR.pdf
Availability of SY100E452JC-TR
QUANTITY
SY100E452JC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E452JC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100E452JC-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series100E
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionMaster Reset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element5
Frequency - Clock1.4GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent89mA
Input Capacitance-
Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E452JC-TR
Related LinksSY100E4, SY100E452JC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E452JC-TR Details Description
Related parts for SY100E452JC-TR
RES 2.7K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 680MA 104 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 23POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG PWM 2PHASE BUCK 40TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS VERT .635MM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
VARISTOR 389V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
COM MODE CHOKE DATA LINE 400MA datasheet.pdf