Microchip Technology SY100EL07ZC-TR
SY100EL07ZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL07ZC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE XOR/XNOR 2-INPUT 8-SOIC
Datasheet Download
SY100EL07ZC-TR.pdf
Availability of SY100EL07ZC-TR
QUANTITY
SY100EL07ZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL07ZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL07ZC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeXOR/XNOR Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL07ZC-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL07ZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL07ZC-TR Details Description
Related parts for SY100EL07ZC-TR
CONN HEADER 56POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
REFLCTR SHEET 195X22MM FOR E3C-L datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 10-LLP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
MARKER LETTER OUTDOOR P datasheet.pdf
470UF 500V 35X70MM 85C 5000H datasheet.pdf